0
0

Що таке міноксидил: Все, що потрібно знати

images
Автор статті Стас Борода - спеціаліст в галузі трихології з багаторічним досвідом, засновник компаній “Minoxidil-Ukraine”, “Minoxidilia”.
Що таке міноксидил: Все, що потрібно знати

Зміст

 1. Що таке міноксидил
 2. Для чого використовується міноксидил
 3. Причина випадіння волосся
 4. Кому варто використовувати міноксидил
 5. Дія міноксидилу
 6. Як підготуватися до початку застосування міноксидилу

Міноксидил для місцевого застосування - це препарат для лікування випадіння волосся і захворювань, пов'язаних із випадінням волосся, таких як алопеція. Незважаючи на те, що він доступний без рецепта, люди повинні ретельно вивчити всю інформацію про нього, перед використанням. Далі ми розповімо, що являє собою міноксидил, для чого його використовують і як підготуватися до початку його застосування.

Що таке міноксидил

Міноксидил використовується для лікування випадіння волосся. Це судинорозширювальний засіб, який можна придбати без рецепта у вигляді таблеток для прийому всередину, а також без рецепта у вигляді рідини або піни для місцевого застосування. Судинорозширення, або розширення кровоносних судин унаслідок розслаблення м'язових стінок судин, - медичний термін. Це метод поліпшення припливу крові до ділянок тіла, які відчувають нестачу поживних речовин або кисню, якими в цьому разі є волосяні фолікули.

Для чого використовується міноксидил

У шампунях для місцевого застосування, що використовуються для лікування випадіння волосся, схвалений FDA препарат міноксидил сприяє припливу крові та кисню до волосяних фолікулів. Поки випадіння волосся перебуває на ранній стадії, міноксидил може сприяти його росту та зупинити подальше облисіння. Якщо говорити більш конкретно, то міноксидил:

 1. Запобігає випаданню волосся

 2. Стимулює крихітні кровоносні судини, що призводить до росту волосся

 3. Подовжує фазу анагена в циклі розвитку волосся.

Найкраще він діє на людей молодше 40 років, які нещодавно втратили волосся. Міноксидил не чинить істотного впливу на волосяні лінії, що рідшають. Він не лікує облисіння, оскільки основна маса волосся, що знову виросло, зникає через кілька місяців після припинення лікування. У чоловіків результат проявляється через 2-4 місяці, а у жінок - через 4 місяці.

Причина випадіння волосся

Волосся в організмі - складний елемент. Фаза анагена (росту), фаза катагена (паузи) і фаза телогена (спокою) складають унікальний життєвий цикл кожного фолікула, який триває кілька років. На голові понад 100 000 волосин, тому втрата всього 100 волосин на день не викликає занепокоєння. Випадіння волосся відбувається, коли порушується фаза анагена, що призводить до ослаблення або витончення волосся, або коли волосяний фолікул постійно перебуває у фазі телогена. Це відбувається, коли гормони не дають волосяному фолікулу перейти у фазу анагена, внаслідок чого він залишається у фазі телогена.

Андрогенетична алопеція, генетичне захворювання, є найбільш типовою причиною випадіння волосся. Унаслідок прогресуючого зменшення волосяного фолікула, спричиненого цим спадковим захворюванням, з часом з'являється більш товсте і тонке волосся. Зрештою фолікул перестає виробляти волосся. До спадкового випадіння волосся призводить гормональна чутливість, успадкована від одного або обох біологічних батьків. У зв'язку з тим, що волосся випадає на голові та/або скронях, у чоловіків це явище часто називають облисінням. Випадіння волосся у жінок часто не має чітко вираженої форми. Воно може проявлятися у вигляді точкового випадіння волосся або загального порідіння.

Кому варто використовувати міноксидил

Найкращими кандидатами на застосування міноксидилу є ті, хто тільки починає втрачати волосся. Молоді чоловіки віком 20 років є чудовими кандидатами, оскільки міноксидил може відтермінувати настання більш помітного облисіння. Перед початком лікування кожному, хто думає про застосування міноксидилу, необхідно проконсультуватися як з лікарем, що лікує, так і з фахівцем з випадіння волосся. Міноксидил може бути ефективним засобом для жінок, у яких випадіння волосся спричинене менопаузою або іншими гормональними змінами.

Дія міноксидилу

Препарат є судинорозширювальним засобом, тобто він відкриває кровоносні судини, щоб спрямувати до волосяних фолікулів більше крові, багатої на кисень, хоча точний механізм дії міноксидилу досі не до кінця вивчений. Крім того, міноксидил сприяє розширенню волосяних фолікулів, що стимулює розвиток більш товстого і міцного волосся. Крім того, препарат скорочує телогенову стадію росту волосся, подовжуючи час перебування волосся в анагеновій стадії.

Як підготуватися до початку застосування міноксидилу

Після того як ви зрозуміли принцип дії міноксидилу, необхідно підготуватися до прийому препарату. Існують деякі фактори, від яких може залежати ефективність препарату, про які ви повинні знати. Вживіть запобіжних заходів відповідно до перерахованих нижче факторів:

 1. Алергія. Якнайшвидше повідомте лікаря та фармацевта, якщо у вас є алергія на будь-які лікарські препарати або міноксидил.

 2. Інші лікарські засоби. Ви повинні повідомити свого лікаря і фармацевта, якщо ви використовуєте гуанетидин, будь-які інші рецептурні або безрецептурні препарати від підвищеного кров'яного тиску, вітаміни або будь-які інші лікарські засоби.

 3. Медичні стани.  Якщо у Вас нині або раніше були проблеми з серцем, нирками, печінкою або шкірою голови, повідомте про це свого лікаря.

 4. Вагітність. Повідомте свого лікаря, якщо ви вагітні, плануєте вагітність або годуєте дитину груддю. Якщо ви завагітніли під час застосування міноксидилу, негайно зателефонуйте лікарю. 

 5. Захист. Користуйтеся захисними засобами, сонцезахисними окулярами та сонцезахисним кремом. Зведіть до мінімуму тривале або надмірне перебування на сонці. Під час використання міноксидилу шкіра може стати більш чутливою до сонця.

Міноксидил - це препарат для лікування випадіння волосся у чоловіків і жінок, який не потребує рецепта. Однак перед купівлею міноксидилу необхідно повідомити лікаря або фармацевта про інші рецептурні та нерецептурні препарати, які ви приймаєте. При появі побічних ефектів слід негайно припинити застосування препарату та проконсультуватися з лікарем.

Наступна стаття
Коментарі