0 грн
ЗамовитиВся правда про петролатум
Зміст
Кожен, хто щодня укладає волосся, напевно чув про петролатум. Цей косметичний вазелін входить до складу багатьох класичних засобів для укладання. У низки виробників формули створення бріолінів і помад залишаються незмінними з моменту заснування бренду. Однак відтоді, як петролатум почав використовуватися в косметиці, не припиняються суперечки про його вплив на організм. Далі ми розберемо, що з поширених чуток про петролатум правда, а що - міф.
Міф: Петролатум закорковує пори і провокує комедони
Це міф. Численні дослідження, включно з тими, що проводила Американська Академія Дерматології, показують, що косметичний петролатум не викликає алергічних реакцій. Проте важливо звертати увагу на інгредієнти, які можуть використовуватися разом із петролатумом: кокосова олія, мінеральна олія, сквален та ізопропіл. Ці речовини можуть викликати подразнення, тому рекомендується акуратно наносити бріолін на волосся і видаляти частки, що випадково потрапили на шкіру, за допомогою серветки.
Міф: Петролатум викликає рак
Це міф. Легенди про канцерогенність петролатуму пов'язані з присутністю в неочищеному петролатумі поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАУ). Однак для косметичного використання петролатум піддається суворому очищенню і контролю вмісту ПАУ, що робить його безпечним для застосування. Фанатам класичних бріолінів не варто турбуватися.
Міф: Петролатум викликає передчасне старіння шкіри
І це теж міф. Петролатум - гідрофобна сполука з чудовими водовідштовхувальними властивостями. Саме тому він використовується, наприклад, у лазерній хірургії для створення захисного шару на шкірі. Петролатум володіє зволожувальними властивостями і захищає шкіру від зовнішніх факторів, що робить його ефективним оклюзійним зволожувачем. Він уповільнює процес випаровування води зі шкіри, не пошкоджуючи її.
Правда: Петролатум лежить виключно на верхньому шарі шкіри
Це правда. Петролатум дійсно створює на поверхні шкіри захисний шар. Так само він діє і на волосся, утворюючи захисну плівку, що живить волосяні кутикули і надає зачісці природного блиску.
Правда: Петролатум виробляється з невідновлюваних природних ресурсів
Це правда. Варто зазначити, що не тільки петролатум, а й більш ніж половина інгредієнтів, що використовуються в сучасній косметиці, походять з невідновлюваних ресурсів. Якщо ви прихильник екологічно чистих продуктів, краще використовувати помади на водній основі. Багато з них забезпечують схожий з класичними засобами ефект і надають волоссю той самий блиск. Вибір завжди є.
Ми сподіваємося, що змогли розвіяти більшість міфів про петролатум. Якщо у вас залишилися запитання - не соромтеся поставити їх!